2% z dane

Ak si želáte podporiť náš klub, môžete nám poslať 2% z Vašej dane.

Potrebné dokumenty je možné nájsť priamo tu.

Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti

Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane

 

Reklamní Partneri

Kontakt

Telefón: 0948 007 253

Mail: trener@prievidzacity.eu

Názov: Klub bojového umenia Taekwon-do ITF Prievidza

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Sídlo: Nábrežie sv. Cyrila 361/30, 97101 Prievidza

IČO: 42375479

Facebook: TKDPrievidzaLetné sústredenie Bobrovec 2014

 

V dňoch 29.6 - 5.7.2014 sa pod záštitou STA konalo veľké letné sústredenie. Miestom sústredenia bol už tradične Bobrovec, menšia dedinka pri Liptovskom Mikuláši. Sústredenia sa zúčastnilo viac ako 60 ľudí z Bratislavy, Nitry, Nových Zámkov, Trnavy, Prievidze, Moldavy a Turne nad Bodvou a Košíc. Letné sústredenie je vždy pekným vyvrcholením sezóny a miestom posledného "zničenia sa" pred nastávajúcim letným odpočinkom. Ani tento rok tomu nebolo inak o čo sa postarali hlavný tréner a zároveň prezident Slovenskej Taekwon-do Aliancie Ivan Kiko, IV. DAN, reprezentačný tréner Petr Šindler, IV .DAN a veľmajster Hwang Ho Yong, IX. DAN, ktorý si našiel vo svojom nabitom programe čas a prišiel na naše sústredenie na celé dva dni. Hlavným cieľom veľmajstra bolo predstavenie bojového umenia Taekwon-do začínajúcim študentom, oprava drobných chýb u nižších ale aj u vyšších technických stupňov (áno aj my tréneri sa máme stále veľa čo učiť) a vysvetlenie aplikácie jednotlivých techník v zostavách.

V nedeľu večer po príchode sme začali "ľahkým zahrievacím tréningom", z ktorého som ja mal svalovicu najbližšie tri dni. Ale to sa asi naozaj týkalo iba mňa;-). V ponedlok sme už nabehli na normálny tréningový režim, čo znamenalo tréningy 3x denne po dve hodiny. Nakoľko o svalovicu som už mal postarané v nedeľu večer, s vedomím, že nič horšie sa už nemôže stať, som sa s chuťou pustil trénovať. Naozaj mi to už po takmer 2 ročnej pauze po zranení kolena chýbalo. Tréningy v pondelok a utorok boli zamerané hlavne na kopy, vysvetlenie správnych techník jednotlivých kopov a možné použitie kombinácii kopov pri súťažnom boji.

Počasie nám bohužiaľ veľmi neprialo, čo ale až tak nevadilo, pretože zase na druhej strane v telocvični prší naozaj iba málokedy. Utorkové pekné poobedie sme využili na športové a súťažné hry a regeneráciu.

V stredu a štvrtok sa už konali technické tréningy pod vedením veľmajstra. Musím naozaj pochváliť podrobné rozobratie techník v jednotlivých zostavách. Program za jeho dva dni prítomnosti bol naozaj nabitý. Doobeda 2 hodinový tréning. Poobede 3 hodinový a večer ešte 2 hodinový inštruktorský seminár. Znie to síce hrozivo, ale tréningy boli zamerané aj na teóriu a nemali ich problém odcvičiť ani tí najmenší účastníci.

V štvrtok konečne do západných Tatier zavítalo aj slnko a po tréningovom dni sa konala opekačka, ktorá bola nácvikom na tradičné piatkové pečené prasiatko, ktoré sa podávalo v piatok namiesto večere. Piatok už bol voľnejší deň a niesol sa hlavne v duchu príprav na sobotné technické skúšky ako aj v znamení výletu do rekreačného strediska neďaleko Liptovského Mikuláša.

V sobotu nastal deň technických skúšok. Začínali sa o 8:30 a vzhľadom na veľký počet záujemcov o vyšší technický stupeň bol koniec až o 12:00. Rád by som zagratuloval všetkým, ktorým sa podaril postup na vyšší technický stupeň. Po skončení technických skúšok sme sa rozlúčili a plný pekných zážitkov a spomienok sme sa vydali domov (niektorí sa ešte stihli zúčastniť aj Spartan Race, ktorá sa konala nedaľeko Martina). Škoda, že už nemám letné prázdniny. Lepší úvod do leta by som si si naozaj nevedel predstaviť.

Niekoľko fotografií zo sústredenia nájdete v Galérii.

Tréner