2% z dane

Ak si želáte podporiť náš klub, môžete nám poslať 2% z Vašej dane.

Potrebné dokumenty je možné nájsť priamo tu.

Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti

Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane

 

Reklamní Partneri

Kontakt

Telefón: 0948 007 253

Mail: trener@prievidzacity.eu

Názov: Klub bojového umenia Taekwon-do ITF Prievidza

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Sídlo: Nábrežie sv. Cyrila 361/30, 97101 Prievidza

IČO: 42375479

Facebook: TKDPrievidzaVitajte na stránke Taekwon-do ITF Prievidza. Taekwon – do ITF Prievidza vzniklo v septembri 2010 ako súčasť KBU Taekwon-do UKF Nitra, ktorý pôsobí na slovenskej ITF scéne od roku 2000 a za ten čas vychoval množstvo cvičencov, dosahujúcich úspechy ako na slovenskej tak i na medzinárodnej scéne. V decembri 2014 vznikol registráciou na ministerstve vnútra samostatný klub so sídlom v Prievidzi.

Našim cieľom je šíriť moderné kórejské bojové umenie Taekwon–do so všetkým, čo k nemu patrí (techniky bojového umenia, morálna kultúra, sebaobrana, športová príprava). Vyučujeme tradičné Taekwon-do ITF (International Taekwon-do Federation) tak, ako ho definoval zakladateľ Taekwon-do Choi Hong Hi. Sme členom Slovenskej Taekwon-do aliancie, ktorá je členom medzinárodnej Taekwon-do federácie so sídlom vo Viedni.

 

Kto môže cvičiť Taekwon-do?

Taekwondo možno cvičiť bez ohľadu na vek a pohlavie. Je vhodné pre deti ako aj pre dospelých. Vzhľadom na široký záber bojového umenia Taekwon-do si môže každý nájsť to svoje. Je možné venovať sa cvičeniu zostáv, voľnému boju (avšak s prísnymi pravidlami, keďže Taekwon-do má zdravie rozvíjať a nie ničiť), vykonávaniu špeciálnych kopov vo výskoku, prerážaniu materiálov, tímovému cvičeniu zostáv a sebaobrane. Samozrejme v prípade záujmu je možné zmerať si sily aj s inými klubmi a cvičencami a to aj na medzinárodnej úrovni. Záleží len na Vás, akou cestou sa vyberiete, preto neváhajte a príďte si vyskúšať toto kórejské bojové umenie aj Vy.

 

Prečo cvičiť Taekwon-do?

Cvičením Taekwon-do sa nenaučíte iba efektívnemu spôsobu sebaobrany, ale upevníte aj svoje zdravie a vylepšíte si postavu. Tréningy Taekwon-do sú vedené tak, aby boli precvičené všetky partie tela. Pravidelným trénovaním sa zbavíte zbytočných kilogramov, zlepšíte svoju rýchlosť, reflexy, koordináciu pohybov a rovnováhu. Veľmi podstatnou súčasťou Taekwon-do je aj strečing. Pri jeho opakovanom cvičení sa stanete ohybnejším, pružnejším a z Vášho tela sa vytratí napätie. Pre deti je Taekwon-do výborný spôsob ako sa zbaviť prebytočnej energie a pre starších zase vynikajúci spôsob na odbúranie každodenného stresu.

 

Je Taekwon-do lepšie ako iné bojové umenia?

Odpoveď na túto otázku je veľmi ťažká. Neexistujú lepšie alebo horšie bojové umenia. Každé bojové umenie, ktoré naučí človeka rozoznať dobré od zlého, vyznávať skutočné hodnoty, upevní zdravie, je dobrým bojovým umením a zároveň každé bojové umenie má čosi svoje, v čom sa odlišuje od tých ostatných. Pevne veríme, že Taekwon-do medzi takéto bojové umenia rozhodne patrí.