2% z dane

Ak si želáte podporiť náš klub, môžete nám poslať 2% z Vašej dane.

Potrebné dokumenty je možné nájsť priamo tu.

Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti

Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane

 

Reklamní Partneri

Kontakt

Telefón: 0948 007 253

Mail: trener@prievidzacity.eu

Názov: Klub bojového umenia Taekwon-do ITF Prievidza

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Sídlo: Nábrežie sv. Cyrila 361/30, 97101 Prievidza

IČO: 42375479

Facebook: TKDPrievidzaDarujte nám 2% z Vašej dane

Aj Vy môžete podporiť náš klub a rozvoj športu poukázaním 2% v Vašej dane. Ďakujeme.

 
Majstrovstvá Slovenska 2016

Dňa 29.10.2016 sa v metropole východu, Košiciach konali Majstrovstvá SR 2016. Z nášho klubu som okrem svojej tradičnej úlohy rozhodcu nominoval aj dvoch súťažiacich (Barboru Pacherová, Ján Húska), ktorí súťažili v kategórii technických zostáv. Pretože cesta na východ je pomerne dlhá, rozhodli sme sa vyraziť na súťaž už v piatok 28.10. Po niekoľkých zápchach, tých na diaľnici:-) sme sa dostali zhruba po štyri a pol hodinovej ceste konečne do Košíc. Ako to býva zvykom, po štandardnom zhone ohľadom registrácie a ubytovania sme sa nevedeli dočkať, kedy si zložíme veci v ubytovni, ktorá v nás zanechala veľmi pozitívny dojem. Samozrejme večer sme netrávili iba na ubytovni, ale vyrazili sme skontrolovať miestne kulinárske špeciality, čo bol bohužiaľ vzhľadom na pokročilú hodinu (cca 21:00 večer) už celkom problém, keďže väčšinu prevádzok zatvárali práve o 21:00 a takmer všetky nám zatvárali rovno pred nosom. Nakoniec sme skončili u nášho červeného brata, a to v nejakej reštaurácii, kde sa podávali výhradne hamburgery a ktorá sa volala po veľkom náčelníkovi Apačov Geronimovi. Naozaj poctivému hamburgeru sa zriedka hovorí nie, obzvlášť keď už je všetko ostatné zatvorené a tak sme sa rozhodli vyskúšať šťastie. Boli sme úspešní a dobre najedení sme sa vrátili späť na ubytovňu. Zvyšok večera sa už niesol iba v znamení prehratých partií šachu z mojej strany.

Majstrovstvá začali v sobotu v pomerne príjemnom čase a to cca o 9:00. Najskôr prebiehali súťaže v technických zostavách, ktoré ma zaujímali najviac a kde som mal svoje dve želiezka v ohni. Barbore bohužiaľ počítač určil hneď v prvom kole ťažkú súperku, ktorá sa dostala napokon až do finále a skončila predčasne. Janovi sa ale pre náš klub podarilo vybojovať tretie miesto, k čomu mu ešte raz srdečne gratulujem. Pre našich súťažiacich sa teda súťaž skončila a pre mňa ako rozhodcu sa naopak iba rozbiehala. Mal som možnosť vidieť niekoľko veľmi pekných výkonov, ale na konci dňa som bol naozaj rád, že sa všetko skončilo.

Cesta domov prebiehala oveľa rýchlejšie ako cesta do Košíc. Mali sme o hodinu lepší čas, pretože cesty boli úplne prázdne a mohli sme si dovoliť aj zastávku na oddych. Tento raz sme v Martine kúpili hamburgery od nejakého klauna v pásikavých ponožkách, ktoré bohužiaľ ani zdaľka nedosahovali kvalitu hamburgerov od náčelníka. Celkovo hodnotím akciu ako vydarenú a teším sa na ďalšie súťaže.

Tréner

 
Začiatok tréningov v školskom roku 2016/2017

Tréningy v sezóne 2016/2017 začínajú piatkovým tréningom 16.9.2016 o 16:15 v ZŠ Mariánska. Všetci noví záujemci o tréningy sú vítaní.

 

Tréner

 
Letné sústredenie Bobrovec 2016

V dňoch 3-9. júla 2016 sa konalo tradičné Veľké letné sústredenie v malebnej liptovskej obci Bobrovec. Sústredenia sa zúčastnilo viac ako 60 taekwondistov z rôznych kútov Slovenska. Samozrejme na takejto akcii Prievidza nemohla chýbať, a preto sme plní očakávaní vyrazili v poobedných hodinách aj my. Pre moje pracovné povinnosti sme vyrazili o deň neskôr, ale stále nás čakalo 5 dní tréningov. Po príchode na miesto sme z unavených tvári účastníkov sústredenia vyčítali, že sme na správnom mieste v prípade, že sme sem prišli naozaj trénovať. Harmonogram dňa bol nasledovný ráno o 7:00 rozcvička, medzitým raňajky, od 10:00 do 12:00 1. tréning,  obed, od 15:00 do 17:00 2. tréning, večera a od 19:00 do 21:00 3. tréning a potom sladký spánok. Tréningy viedli skúsení medzinárodní inštruktori z domácich (Ivan Kiko, IV. DAN) ale aj zahraničných radov (Petr Šindler, IV. DAN z ČR a majster Nenad Vrekić, VII. DAN zo Srbska). S Ivanom sme opakovali a opravovali najmä správnosť a použitie jednotlivých techník zo zostáv, Petr nám vysvetľoval taktiky a kombinácie techník súťažného sparringu a s majstrom Vrekićom sme sa venovali hlavne sebaobrane. Je jasné, že takéto tréningové nasadenie sa prirodzene nedá vydržať celý týždeň. Preto sme poobedné tréningy nahrádzali rôznymi akciami ako napríklad výlet na nedaľeký salaš, kde sme ochutnali tradičné slovenské výrobky ako aj výlet na neďaleké kúpalisko v Liptovskom Jáne alebo večerná opekačka. Záver sústredenia nám ako každý rok spríjemnilo pečené prasiatko a technické skúšky. Po namáhavom týždni sa dostavila odmena v podobe postupu na vyšší technický stupeň. Po rozlúčke so starými ale aj novými známymi, sme sa v sobotu pobrali unavení domov. Trochu nepríjemnou bodkou bola tiež tradičná zápcha na diaľnici do Ružomberka, ale nakoniec sme šťastne dorazili domov s medzipristátím pre doplnenie paliva v Martine. Niekoľko fotografií môžete nájsť v galérii, prípadne na našej Facebook stránke.

Tréner

 

 
Národný seminár 2016 a Nitra Cup

 

V dňoch 22-24.4.2016 sa konal v Nitre národný seminár pod vedením medzinárodných inštruktorov Ismeta Ičanovića (VI.DAN) a Marinka Stojakovića (V.DAN). Program seminára bol rozdelený na dva dni, nakoľko v sobotu 22.3.2016 sa konala aj medzinárodná súťaž Nitra Cup, ktorá tento rok oslavovala 10. výročie. Súťaže sa zúčastnilo viac ako 200 súťažiacich z krajín ako Česko, Maďarsko, Srbsko, Slovinsko, Macedónia a Moldavsko. Samozrejme nechýbali ani zástupcovia zo Slovenska a naša výprava si vybojovala v tvrdej konkurencii dvanástich tímov pekné tretie miesto. Vrátime sa ale späť k semináru. V piatok boli na programe dva tréningy. Prvý tréning sa konal od 9:00 do 12:00 a bol zameraný na kopacie techniky a nácvik útočných i obranných kombinácii v športovom boji. Po obednej prestávke sme sa preklopili do druhého tréningu, ktorý sa konal od 15:00 do 18:00 a bol zameraný na technické zostavy a sebaobranu. Inštruktori vysvetľovali jednotlivé techniky veľmi zrozumiteľne a naše boľavé zápästia, ruky a nohy potvrdzujú, že techniky sú naozaj funkčné. Po jednodňovom sobotnom prerušení seminára, sme v nedeľu opäť nastúpili do telocvične. Na programe bola opäť sebaobrana a príprava na technické skúšky na technický stupeň DAN, ktoré sa konali na záver. S radosťou môžeme konštatovať, že všetci uchádzači o majstovský stupeň, či už čerstvý alebo vyšší uspeli a tak nám pribudlo opäť niekoľko čiernych pásov.

Tréner

 

 

 
« ZačiatokPredošlý12345678NasledujúcaKoniec »

Strana 2 z 8