2% z dane

Ak si želáte podporiť náš klub, môžete nám poslať 2% z Vašej dane.

Potrebné dokumenty je možné nájsť priamo tu.

Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti

Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane

 

Reklamní Partneri

Kontakt

Telefón: 0948 007 253

Mail: trener@prievidzacity.eu

Názov: Klub bojového umenia Taekwon-do ITF Prievidza

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Sídlo: Nábrežie sv. Cyrila 361/30, 97101 Prievidza

IČO: 42375479

Facebook: TKDPrievidzaDohoda medzi ITF a WTF

 

Dňa 21.8.2014 bola v Nanjingu v Číne podpísaná dohoda o vzájomnej spolupráci medzi federáciami Taekwon-do ITF a Taekwon-do WTF.

  1. Federácie sa zaviazali vzájomne sa rešpektovať ako medzinárodné organizácie Taekwon-do a spoločne rozvíjať bojové umenie Taekwon-do.
  2. Za účelom vzájomného zjednocovania sa môžu reprezentanti a cvičenci registrovaní pod hlavičkou Taekwon-do ITF zúčastňovať súťaží organizovaných federáciou Taekwon-do WTF a naopak, ak budú rešpektovať a dodržiavať pravidlá turnaja organizujúcej federácie.
  3. Na nastávajúcich olympijských hrách v Rio de Janeiro sa budú môcť súčastniť aj cvičenci Taekwon-do ITF
  4. Bude vytvorený medzinárodný predvádzací tím, zložený z reprezentantov Taekwon-do ITF aj Taekwon-do WTF, ktorý sa vydá na svetové turné za účelom propagácie tohto kórejského bojového umenia vo svete.

Zakladateľ Taekwon-do Choi Hong Hi, ktorý ťažko niesol rozdelenie Taekwon-do na ITF a WTF, by bol určite tomuto kroku rád.

 

Tréner

 
Letné sústredenie Bobrovec 2014

 

V dňoch 29.6 - 5.7.2014 sa pod záštitou STA konalo veľké letné sústredenie. Miestom sústredenia bol už tradične Bobrovec, menšia dedinka pri Liptovskom Mikuláši. Sústredenia sa zúčastnilo viac ako 60 ľudí z Bratislavy, Nitry, Nových Zámkov, Trnavy, Prievidze, Moldavy a Turne nad Bodvou a Košíc. Letné sústredenie je vždy pekným vyvrcholením sezóny a miestom posledného "zničenia sa" pred nastávajúcim letným odpočinkom. Ani tento rok tomu nebolo inak o čo sa postarali hlavný tréner a zároveň prezident Slovenskej Taekwon-do Aliancie Ivan Kiko, IV. DAN, reprezentačný tréner Petr Šindler, IV .DAN a veľmajster Hwang Ho Yong, IX. DAN, ktorý si našiel vo svojom nabitom programe čas a prišiel na naše sústredenie na celé dva dni. Hlavným cieľom veľmajstra bolo predstavenie bojového umenia Taekwon-do začínajúcim študentom, oprava drobných chýb u nižších ale aj u vyšších technických stupňov (áno aj my tréneri sa máme stále veľa čo učiť) a vysvetlenie aplikácie jednotlivých techník v zostavách.

V nedeľu večer po príchode sme začali "ľahkým zahrievacím tréningom", z ktorého som ja mal svalovicu najbližšie tri dni. Ale to sa asi naozaj týkalo iba mňa;-). V ponedlok sme už nabehli na normálny tréningový režim, čo znamenalo tréningy 3x denne po dve hodiny. Nakoľko o svalovicu som už mal postarané v nedeľu večer, s vedomím, že nič horšie sa už nemôže stať, som sa s chuťou pustil trénovať. Naozaj mi to už po takmer 2 ročnej pauze po zranení kolena chýbalo. Tréningy v pondelok a utorok boli zamerané hlavne na kopy, vysvetlenie správnych techník jednotlivých kopov a možné použitie kombinácii kopov pri súťažnom boji.

Počasie nám bohužiaľ veľmi neprialo, čo ale až tak nevadilo, pretože zase na druhej strane v telocvični prší naozaj iba málokedy. Utorkové pekné poobedie sme využili na športové a súťažné hry a regeneráciu.

V stredu a štvrtok sa už konali technické tréningy pod vedením veľmajstra. Musím naozaj pochváliť podrobné rozobratie techník v jednotlivých zostavách. Program za jeho dva dni prítomnosti bol naozaj nabitý. Doobeda 2 hodinový tréning. Poobede 3 hodinový a večer ešte 2 hodinový inštruktorský seminár. Znie to síce hrozivo, ale tréningy boli zamerané aj na teóriu a nemali ich problém odcvičiť ani tí najmenší účastníci.

V štvrtok konečne do západných Tatier zavítalo aj slnko a po tréningovom dni sa konala opekačka, ktorá bola nácvikom na tradičné piatkové pečené prasiatko, ktoré sa podávalo v piatok namiesto večere. Piatok už bol voľnejší deň a niesol sa hlavne v duchu príprav na sobotné technické skúšky ako aj v znamení výletu do rekreačného strediska neďaleko Liptovského Mikuláša.

V sobotu nastal deň technických skúšok. Začínali sa o 8:30 a vzhľadom na veľký počet záujemcov o vyšší technický stupeň bol koniec až o 12:00. Rád by som zagratuloval všetkým, ktorým sa podaril postup na vyšší technický stupeň. Po skončení technických skúšok sme sa rozlúčili a plný pekných zážitkov a spomienok sme sa vydali domov (niektorí sa ešte stihli zúčastniť aj Spartan Race, ktorá sa konala nedaľeko Martina). Škoda, že už nemám letné prázdniny. Lepší úvod do leta by som si si naozaj nevedel predstaviť.

Niekoľko fotografií zo sústredenia nájdete v Galérii.

Tréner

 

 
Czech Open 2014

V dňoch 22-23.4.2014 sme sa zúčastnili asi najlepšej súťaže v strednej Európe Czech Open. Tento už tradične kvalitne obsadený turnaj nesklamal ani tento rok. Zúčastnili sa súťažiaci z Ruska, Slovenska, Slovinska, Grónska a samozrejme domácej Českej Republiky. Ja som opäť reprezentoval našu krajinu ako rozhodca a zvyšok výpravy boli naši žiaci z Košíc, Turne nad Bodvou a Nitry. Súťaž bola rozdelená do dvoch dní, pričom prvý deň sa súťažilo iba v technických zostavách a matsogi žiaci a juniori a druhý deň sa niesol hlavne v znamení matsogi. Aj napriek kvalitnej konkurencii sa nám podarilo získať výborné umiestnenia a v matsogi seniorov do 78kg sme dominovali. Získali sme prvé aj druhé miesto. Okrem toho sme si opäť odniesli peknú zbierku medailí a dokázali, že Slovensko má svoje miesto aj na takýchto kvalitných turnajoch. Samozrejme musíme pochváliť organizátorov za naozaj výborne pripravený turnaj a takisto aj českých reprezentantov, ktorí potvrdili svoje zaradenie medzi svetovú špičku.

Kompletná výsledková listina:

seniori/seniorky
Matej Vlčej, I. Dan: Matsogi - zlato, Prerážanie - striebro
Vladimír Slávik, II. Dan: Matsogi - striebro
Dominika Oravec, I. Dan: Matsogi - bronz
juniori/juniorky
Bianka Oravec, I. Dan: Matsogi - bronz
Richard  Giák, I . Dan: Matsogi - bronz
Sandra Simková, 1.Kup: Matsogi - bronz
Zoltán Fecske, 4.Kup: Matsogi - bronz
Matúš Génsky, 8. Kup: Tul – bronz


Reportáž z podujatia si môžete pozrieť po kliknutí na nasledujúci link
 
Technické skúšky Trnava

Dňa 8.2.2014 sa v Trnave uskutočnili technické skúšky, ktorých sa zúčastnili študenti Taekwon-do zo škôl v Bratislave, Trnave, Seredi, Nitre a Nových Zámkov. Po nejakom čase teda opäť nastala chvíľa obliecť sa slušne do obleku a prezrieť si výkony jednotlivých uchádzačov o vyššie technické stupne, ale hlavne dohliadnuť na to, aby skúšky prebehli v poriadku podľa platných pravidiel Slovenskej Taekwon-do Aliancie. Predpokladaný začiatok bol o 9:00 ráno, čo som len tak tak stihol. Predsa len z Prievidze to nie je až tak blízko, ako by sa zdalo, čo som mal pripravené ako výhovorku, keby som náhodou meškal ;-). Na úvod prebiehali zahrievacie a strečingové cvičenia spolu so zopakovaním základných techník obsiahnutých v jednotlivých zostavách. Po zahriatí sa adepti na vyššie technické stupne pripravovali v skupinkách na samotné páskovanie. Ku každej skupine bol tradične pridelený jeden mentor, ktorý vysvetľoval prípadné otázky a nahrubo prešiel s cvičencami priebeh skúšok. O 11:00 začali technické skúšky slávnostným príchodom skúšobnej komisie, ktorá po predvedených výkonoch priznala každému uchádzačovi vyšší technický stupeň. Rád by som sa chcel ešte poďakovať Taekwon-do klubu Hwarang Trnava a jeho trénerovi Dominikovi Sawickému za zorganizovanie technických skúšok, príjemné občerstvenie a trochu žartom aj za "otužovanie" sa v nevykúrenej telocvični.

Tréner

 

 
Třeboň Open 2013

V dňoch 29-30.11 sme sa už tradične zúčastnili súťaže v českej Třeboni. Pretože do mesta kaprov do predsa len nie je až tak blízko, vyrazili sme už v piatok 29.11. Za Slovenskú Taekwon-do alianciu šli súťažiť taekwondisti z Nitry, Nových Zámkov, Bratislavy a Trnavy. Za Prievidzu som sa zúčastil na súťaži ja ako rozhodca. Na rozdiel oproti minulým rokom, sme zvolili cestu cestu cez Rakúsko. Voľba sa jednoznačne oplatila. Rakúske cesty totiž nie sú len na jednotku ako je to u nás, ale je možné zaradiť aj iný rýchlostný stupeň. Po dorazení na miesto činu, zvítaní sa s českými organizátormi a následnej registrácii súťažiacich sme sa vybrali do mesta na večerné predsúťažné posedenie. Priznám sa, že rybaciu špecialitu neskúsil nikto. Snáď budúci rok.

Sobota sa už od začiatku niesla v duchu súťaže. Obsadenie na súťaži bolo kvalitné, aj keď musím povedať, že nie také ako po minulé roky. Česká reprezentácia prišla v menšom zastúpení ako zvyčajne, čo bola škoda, pretože českí taekwondisti patria medzi svetovú špičku. Aj napriek dobrému obsadeniu sme sa nedali zahanbiť a získali sme niekoľko medailí. Len o vlások nám ušlo prvé miesto v silovom prerážaní, kedy náš súťažiaci nedodržal celkom predpísanú procedúru a nemohli mu byť uznané body za prerazené dosky. Nakoniec sme obsadili v tejto kategórii "iba" druhé a tretie miesto.

Organizačne bola súťaž zvládnutá ako každý rok na výbornú. Týmto sa chcem zároveň poďakovať organizátorom súťaže.

Tréner

 
« ZačiatokPredošlý12345678NasledujúcaKoniec »

Strana 5 z 8