2% z dane

Ak si želáte podporiť náš klub, môžete nám poslať 2% z Vašej dane.

Potrebné dokumenty je možné nájsť priamo tu.

Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti

Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane

 

Reklamní Partneri

Kontakt

Telefón: 0948 007 253

Mail: trener@prievidzacity.eu

Názov: Klub bojového umenia Taekwon-do ITF Prievidza

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Sídlo: Nábrežie sv. Cyrila 361/30, 97101 Prievidza

IČO: 42375479

Facebook: TKDPrievidzaNový rok v znamení seminárov
V mesiacoch január-február organizovala Slovenská Taekwon-do Aliancia tri regionálne semináre. Prvý seminár sa konal 31.1.2015 na západnom Slovensku v Nitre. Druhý seminár sa konal na východnom Slovensku 7.2.2015 v Moldave nad Bodvou a tretí sa konal v Seredi 14.2.2015.
Prvé dva semináre boli zamerané na technické zostavy, podrobne sa prešli a vysvetlili jednotlivé techniky a ich použitie. Taktiež bola vysvetlená časť z teórie postojov, čo je veľmi dôležité pre študentov z hľadiska správnosti cvičenia technických zostáv.
V Moldave nad Bodvou sa na konci seminára konali technické skúšky, samozrejme všetkým ktorí zložili úspešne skúšky gratulujeme. Tretí seminár v Seredi bol zameraný na "TAE" teda prácu nohami, správne prevádzanie kopov, technika a presnosť.
Na záver by sme chceli poďakovať pani Toporčákovej za pekné zorganizovanie semináru a občerstvenie v Moldave nad Bodvou.

 
Majstrovstvá Slovenska 2014

 

9.11.2014 sa uskutočnili v Nitre pod záštitou Slovenskej Taekwon-do Aliancie Majstrovstvá Slovenska. Dátum konania podujatia pripadol na deň, ktorý takmer každý študent Taekwon-do pozná. Dňa 9.11.1918 sa totiž narodil Choi Hong Hi, zakladateľ kórejského bojového umenia Taekwon-do. Neviem, či to bolo práve v nedeľu, ale kažopádne aj napriek vidiny nedeľnej domácej pohody si viac ako 100 študentov Taekwon-do oblieklo doboky, zabalilo chrániče a vydalo sa na neľahkú púť, na konci ktorej čakala nielen medaila, ale aj titul Majstra/Majsterky Slovenska v konkrétnej kategórii. O tituly sa súťažilo v súťažných disciplínach tul( technické zostavy), matsogi(športový boj) a wirok(prerážanie). Ja som si okrem svojej tradičnej úlohy rozhodcu po dlhom čase vyskúšal opäť aj úlohu súťažiaceho(aby bola zastúpená aj Prievidza) a v kategórii tul seniori II.Dan som obsadil veľmi pekné druhé miesto. Dúfam, že budúci rok budú súťažiť aj iní študenti Taekwon-do z Prievidze a spoločne ukoristíme oveľa viac cenných kovov. Fotografie z podujatia môžete nájsť v galérii.

 
Moravia Open 2014

V sobotu 25.10.2014 sa výber Slovenskej Taekwon-do Aliancie zúčastnil medzinárodnej otvorenej súťaže Moravia Open 2014, ktorá sa konala v českom meste Frýdek-Místek. Súťaže sa zúčastnilo viac ako 260 súťažiacich z Poľska, Slovenska, Slovinska, Maďarska a domácej Českej republiky. V konkurencii 17 tímov sme obstáli výborne. Obsadili sme druhé miesto v hodnotení najúspešnejších klubov. Ak by sa výsledky ale prepočítavali na počet súťažiacich, boli by sme najúspešnejšou výpravou. Predbehla nás už iba poľská výprava, ktorá ale mala takmer 60 súťažiacich, čomu sme sa my s naším počtom 19 súťažiacich nemohli rovnať. Prvý ročník tejto súťaže bol zorganizovaný na veľmi dobrej úrovni a dúfame, že ďalšie ročníky budú pokračovať vo vysoko nasadenej latke.

Fotografie z podujatia môžete nájsť v galérii.

Tréner

 
Jaszberény 2014 - ďalšie medailové hody

 

Dňa 4.10.2014 sa v Maďarsku konal ďalší ročník (tentoraz už šiesty) medzinárodného turnaja Taekwon-do ITF. Do Jászberény pricestovalo cca 250 súťažiacich. Zúčastnili sa reprezentanti Maďarska, Česka, Rumunska, Srbska, Slovinska, Bosny a Hercegoviny, Chorvátska a samozrejme reprezentanti Slovenska. Súťažilo sa v disciplínach tul a matsogi.

Súťaž prebehla bez akýchkoľvek problémov a organizačne bola veľmi dobre zvládnutá i keď sa vyskytol drobný časový sklz, ktorý do budúcnosti organizátori isto odstránia. Slovenskí reprezentanti bodovali vo svojich kategóriách od úplného začiatku. V žiackej kategórii vyhrala Vivien Ballayová prvé miesto v technických zostavách ale aj v matsogi a v konečnom bodovaní sa stala najúspešnejšou žiačkou na turnaji. V technických zostavách taktiež bodovali Matúš Genský, Marína Medveďová a Klára Ištoková, ktorí svoje kategórie vyhrali.

V matsogi sa darilo hlavne Patrikovi Juhászovi, Petrovi Štrpkovi, Alici Ištokovej a Matejovi Vlčejovi, ktorí taktiež nenašli premožiteľa. V celkovom hodnotení klubov sa umiestnil Slovenský výber na skvelom druhom mieste. Prvé miesto obsadili domáci súťažiaci z Maďarska a tretie miesto putovalo do Srbska. Úspech nás teší o to viac, nakoľko sa v Maďarsku predstavilo veľké množstvo kvalitných súťažiacich a skúsených trénerov. Všetkým našim reprezentatnom gratulujeme k úspechom a prajeme veľa ďalších podobne úspešných súťaží.

Výsledková listina
Bianka Oravec - 3. miesto tul + 2. miesto matsogi
Vivien Ballayová - 1. miesto tul + 1. miesto matsogi - najúspešnejšia žiačka turnaja
Dominik Sawicki - 2. miesto tul
Teodóra Szocs - 3. miesto tul
Dominika Oravec - 2. miesto tul
Matej Vlčej - 2. miesto tul + 3. miesto matsogi + 1.miesto matsogi
Lenka Révaiová - 2. miesto tul + 3. miesto matsogi
Matúš Genský - 1. miesto tul
Juraj Ďuračka - 2. miesto tul
Marína Medveďová -1. miesto tul
Silvia Banárová - 2. miesto tul
Klára Ištoková - 1. miesto tul
Alica Ištoková - 3. miesto tul + 1. miesto matsogi
Richard Kopál - 3. miesto matsogi
Patrik Juhász  -  1. miesto matsogi

 

 
Školenie rozhodcov

 

 

V dňoch 20.9. a 27.9.2014 organizovala Slovenská Taekwon-do aliancia v mestách Nitra a Turňa nad Bodvou školenie nových a rekvalifikáciu súčasných rozhodcov STA. Školenia sa zúčastnilo 16 nádejných rozhodcov v Nitre a 15 v Turni nad Bodvou. Za seba hodnotím organizáciu školenia na výbornú a rád by som aj touto cestou pochválil školiteľa Dominika Sawického a organizátora Ivana Kika. Na školení sa mali možnosť hlavne noví adepti na rozhodcovské posty oboznámiť s detailnými pravidlami súťaží ako aj so štandardnými rozhodcovskými situáciami. Záver školenia sa niesol v znamení preskúšania a písomného testu. S radosťou môžem konštatovať, že všetci adepti boli dobre pripravení a získali titul národného rozhodcu.

 

Tréner

 
« ZačiatokPredošlý12345678NasledujúcaKoniec »

Strana 4 z 8