2% z dane

Ak si želáte podporiť náš klub, môžete nám poslať 2% z Vašej dane.

Potrebné dokumenty je možné nájsť priamo tu.

Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti

Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane

 

Reklamní Partneri

Kontakt

Telefón: 0948 007 253

Mail: trener@prievidzacity.eu

Názov: Klub bojového umenia Taekwon-do ITF Prievidza

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Sídlo: Nábrežie sv. Cyrila 361/30, 97101 Prievidza

IČO: 42375479

Facebook: TKDPrievidzaMajstrovstvá Slovenska 2015

Dňa 14.11.2015 sa ako každý rok približne v tomto termíne konali majstrovstvá Slovenska. Tentoraz sa organizácie podujatia zhostilo mesto Sereď a v skorších sobotných ranných hodinách, kedy sa možno ešte väčšina ľudí iba obracia na druhý bok, už okolo športovej haly a v nej vládol čulý ruch. Taekwondisti z celého Slovenska prišli plní očakávaní s odhodlaním zabojovať o cenné trofeje a zmerať si tak sily s ostatnými cvičencami. Takisto aj ja, ako zástupca prievidzského klubu, som bol súčasťou tohto živého úľa, tentoraz nielen ako rozhodca ale po dlhšom čase aj ako súťažiaci. Dúfam, že budúci rok už budú Prievidzu reprezentovať aj naši mladí cvičenci a ja sa budem môcť nerušene venovať svojim rozhodcovským/koučovským povinnostiam. Súťaž prebiehala vo svižnom tempe, bez zbytočných prieťahov a ani som sa nenazdal a už som sa prezliekal do doboku a nastupoval na tatami. Vyhrať svoju kategóriu sa mi nepodarilo, ale podarilo sa mi obhájiť druhé miesto z minulého roka. Po krátkom súťažnom odreagovaní sa, som si opäť obliekol rozhodcovský oblek a pustil sa do rozhodovania zápasov vo voľnom boji. Ako stredový rozhodca som už netrpezlivo odrátaval plynúce zápasy, pretože aj keď sa to možno nezdá, chodenie po ringu a sledovanie zápasov celé poobedie, vie byť niekedy celkom únavné. Zápasy vo voľnom boji opäť prebiehali hladko a čo je najdôležitejšie, nikto nebol počas tejto súťažnej disciplíny zranený.

Celkovo by som hodnotil priebeh podujatia veľmi kladne a dúfam, že budúci rok sa opäť zídeme na tejto skvelej akcii minimálne v takom počte ako tento rok a do Prievidze pribudnú ďalšie medaile.

Niekoľko ďalších fotografií si môžete prezrieť v Galérii.

 
Regionálny seminár a technické skúšky Trnava 31.10.2015

V sobotu 31.10.2015 sa konal regionálny technický seminár pre západné Slovensko spojený so skúškami technickej vyspelosti. Z Prievidze sme vyrazili v počte dva kusy smerom na Handlovú, kde sme pribrali tretieho člena posádky. Cesta nám ubiehala vo svižnom tempe a nebyť vynútenej "technickej" zastávky, dorazili by sme na naše pomery vo veľmi slušnom 20 minútovom predstihu. Takto sme dorazili presne načas, tesne pred príchodom hlavného školiteľa. Seminár sa niesol v duchu precvičenia a korekcie problémových techník v jednotlivých zostavách a príprave na technické skúšky. Aj napriek počiatočnej nervozite prievidzských študentov, skúšky na vyšší technický stupeň úspešne obaja zvládli a do Prievidzského klubu tak pribudli nové farby opaskov, čomu som veľmi rád. Dúfam, že ďalších technických skúšok sa zúčastníme v ešte hojnejšom počte a odvahu naberú aj začiatočníci z tejto sezóny.

Niekoľko fotografií z akcie si môžete prezrieť v Galérii. Na záver by som a ešte rád poďakoval organizátorovi seminára, trnavskému klubu Taekwon-do ITF Hwa-rang Trnava a jeho vedeniu.

 

 
Tréningy v školskom roku 2015/2016

Tréningy v školskom roku 2015/2016 sa budú konať v ZŠ Mariánska od 18.9 každý utorok od 17:15 a piatok od 16:15. Predbežný záujem hláste na mailovú adresu. 18.9 o 16:00 sa uskutoční aj zápis nových členov.

 

Tréner

 

 

 
Veľké letné sústredenie Bobrovec 2015

V dňoch 12-18.7 2015 sa konalo tradičné veľke celoslovenské letné sústredenie Slovenskej Taekwon-do Aliancie v krásnom prostredí západných Tatier, v malej dedinke Bobrovec. Z Prievidze sa zúčastnili takmer všetci taekwondisti, dokonca aj takí, ktorí Taekwon-do aktívne necvičia. Okrem tradičnej štedrej nádielky tréningov sme na sústredení zažili aj výlet, opekanie, pečené prasiatko a improvizovaný Spartan race, kde som spolu s Matejom z Nitry skončili ako dvojica na prvom mieste (ešte nie sme do starého železa). Vo vedení tréningov sa striedali viacerí inštruktori. Za účasť, vedenie tréningov a cenné nové poznatky by sme chceli poďakovať aj zahraničným hosťom z Taekwon-do klubu Karviná. Tréningy vedené našimi českými kolegami nám teda dali poriadne zabrať. Boli zamerané na zlepšenie kondičnej stránky a na nácvik sparringových kombinácií a techník. Na záver sústrenenia sa ako zvyčajne konali technické skúšky. Záujemci o vyšší technický stupeň boli preskúšaní a tí, ktorí boli na skúšky pripustení, ich úspešne zvládli, čomu srdečne blahoželáme. Po rozlúčke so starými ale aj novými známymi sme plní pekných spomienok vyrazili na cestu domov, aby sme počas zvyšku prázdnin nabrali sily na nadchádzajúcu sezónu.

Tréner

 
Medzinárodný seminár s veľmajstrom

V dňoch 8 a 10.5 2015 sa v Nitre konal medzinárodný technický seminár s veľmajstrom Hwang Ho Yong, IX. Dan. Na seminári sa okrem taekwondistov zo Slovenska zúčastnili aj študenti Taekwon-do z Čiech, konkrétne Ondřej Vrábel, VI. Dan z pražského klubu Sonkal aj so svojimi cvičencami, ako aj trojčlenný tím z Anglicka, menovite majster Wayne Brown, VIII. Dan s manželkou a James Kessler, VI. Dan. Farby Prievidze som hájil ja.

Seminár bol rozdelený na dva dni. V piatok sme cvičili dobeda od 9:00 do 12:00. Seminár odštartoval presne a po krátkej rozcvičke sme začali s prechádzaním zostáv od najnižšej Chon-Ji po Toi-Gye. Veľmajster vysvetľoval aplikácie techník v jednotlivých zostavách a opravoval drobné nedostatky v cvičení, ktoré jeho pozornému oku ako vždy neušli. Pobedný tréning od 14:00 do 17:00 sa niesol v znamení systému matsogi a postupne sme si prešli všetky prvky od trojkrokového až po polovoľný boj. Následne sme ešte pokračovali v cvičení zostáv pre vyššie technické stupne.

V sobotu sa konala medzinárodná súťaž Nitra Cup, kde sme sa na jeden deň zhostili úlohy rozhodcov. Taekwondisti zo Slovenska dosiahli veľmi pekné úspechy a nitriansky klub skončil ako druhý najúspešnejší na súťaži.

V nedeľu sa seminár konal dobeda od 9:00 do 12:00. Pokračovali sme cvičením vyšších zostáv až po Moon-Moo, kde už svojimi vedomosťami zostali cvičiť iba dvaja ľudia. Ja som odpadol po odcvičení zostáv na III. Dan a zaradil sa k ostatným účastníkom-divákom, ktorí už vyššie technické zostavy neovládali.

Nálada počas seminára bola výborná a som rád, že som si objasnil všetky zostavy, ktoré budem mať na svojich ďalších technických skúškach. Už ostáva "iba" odstrániť z nich všetky chybičky a nedostatky.

Na záver by som sa rád poďakoval organizátorom, všetkým hosťom a aj Ondřejovi Vrábelovi, ktorého fotky som použil v tomto článku a v galérii.

 

 
« ZačiatokPredošlý12345678NasledujúcaKoniec »

Strana 3 z 8